REKLAMA

Cudzoziemiec zmienił dane, aby przekroczyć granicę

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce ujawnili cudzoziemca, który zmieniał dane personalne, aby przekraczać granicę. Wcześniej miał problemy z prawem.

18 marca funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce kontrolowali 28-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie odprawy okazało się, że mężczyzna dwukrotnie zmieniał imię i nazwisko w celu wprowadzenia w błąd co do uprawnień związanych z przekraczaniem granicy. Ukrainiec wiedział, że jest osobą niepożądaną na terenie Polski. Aby podróżować, zaplanował podstęp. Wnikliwa analiza umożliwiła jednak ujawnienie nielegalnego procederu i doprowadziła do ukarania obcokrajowca.

Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymał także decyzję o zobowiązaniu do powrotu i 5-letni zakaz wjazdu do Polski i innych państw Schengen. Po zakończonych czynnościach wyjechał na Ukrainę.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 10 cudzoziemców, którzy zmienili swoje dane osobowe. Przekraczając granicę jako rzekomo inne osoby, chcieli zatuszować wcześniejsze problemy z prawem.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

20-03-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.