REKLAMA

Świąteczny klimat w Bukowsku. Duże zainteresowanie Jarmarkiem (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO. Świąteczny klimat zagościł nie tylko za sprawą śniegowego puchu, który pokrył tereny w naszym regionie. Przedsmak Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć podczas Jarmarku i Kiermaszu Kultury Wołoskiej w Bukowsku.

26 listopada br. przed Centrum Dziedzictwa Przyrody Karpackiej w Bukowsku pojawiło się wiele straganów. Podczas przedświątecznego Jarmarku nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych i regionalnych produktów. Na stanowisku Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Bukowsko królowały potrawy inspirowane kuchnią wołoską. Można było także degustować gulasz wołoski przygotowany przez Poezję Smaków czy zaopatrzyć się w regionalne produkty prosto od producenta. Podczas kiermaszu rękodzieła zaprezentowali się artyści ludowi. Zorganizowano także warsztaty kowalstwa artystycznego. Najmłodsi najbardziej byli zainteresowani minii ZOO z zagrody przyrodniczo-edukacyjnej w Bukowsku. Wszystko odbywało się przy oprawie muzycznej nawiązującej do kultury wołoskiej. 

fot. Gmina Bukowsko – fb


27-11-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.