REKLAMA

Warsztaty teatralne i aktorskie. Zgłoś się!

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Obrzędy około weselne i wesele sprzed lat to tematyka bezpłatnych warsztatów teatralnych, które rozpoczną się we wrześniu w Nadolanach. Ich efektem będzie przedstawienie teatralne „Bukowskie wesele” w wersji współczesnej oraz film z jego realizacji. Premiera przewidziana jest na grudzień br.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej z Bukowska realizujące projekt „Obrzędowe love” rozpoczyna rekrutację osób chętnych do wzięcia udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu.

Zapraszamy osoby, w każdym wieku zarówno seniorów uczestniczących w obrzędach sprzed lat, jak i młodsze pokolenie chcące poznać tradycję i kulturę przodków oraz spróbować swoich sił w teatrze.

Warsztaty poprowadzi Maciej Patronik aktor, reżyser teatralny i filmowy, sanoczanin na stałe mieszkający we Francji. Maciej Patronik zrealizował dotychczas wiele filmów dokumentalnych, emitowanych główne we Francji m.in. przez francuskie telewizje. W rodzinnym Sanoku od kilku lat organizuje warsztaty teatralne dla ludzi zakochanych w teatrze tak, jak on sam. Wspólnie z grupą aktorów zawodowych oraz amatorów przygotowuje spektakle, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród podkarpackiej publiczności.

Chętni mogą się zgłaszać mailowo: jolchawa@bukowsko.pl lub telefonicznie 13 46 74 015 wew. 37, +48 602 359 571.

materiały nadesłane

26-09-2022

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.