REKLAMA

Schron na Połoninie Wetlińskiej. Od października czynny w nocy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzki Park Narodowy podał informację dotycząca funkcjonowania schronu na Połoninie Wetlińskiej. Co ważne, od października w obiekcie będzie można przenocować. Nie będzie prowadzona rezerwacja miejsc.

Funkcjonowanie schronu na Połoninie Wetlińskiej:

  • w chwili obecnej schron będzie czynny w godzinach 8.00 – 16.00,
  • pozostawanie w schronie na noc udostępnione zostanie od października (w schronie nie będzie prowadzona rezerwacja miejsc noclegowych),
  • z przyczyn organizacyjnych w poniedziałki dostępna dla odwiedzających będzie jedynie sień (korytarz).

Uwaga! W związku z otwarciem schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wprowadzone zostają następujące zmiany w organizacji ruchu turystycznego w rejonie Połoniny Wetlińskiej.

1. Przywrócony zostaje pierwotny przebieg szlaku turystycznego czerwonego przez Smerek-Połoninę Wetlińską do Brzegów Górnych
2. Pozostaje otwarty szlak łącznikowy zielony przy dolnej granicy lasu, łączący szlak żółty z Przełęczy Wyżnej, szlak czerwony z Brzegów Górnych szlak czarny z Campingu Górna Wetlinka;
3. Pozostaje zamknięty odcinek szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej od dolnej granicy lasu do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej.

Z parkingu na Przełęczy Wyżnej można dotrzeć do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wędrując szlakiem żółtym do dolnej granicy lasu, następnie szlakiem zielonym łącznikowym i dalej szlakiem czerwonym.

źródło: BdPN


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Chatka Puchatka otwarta! (NOWE ZDJĘCIA)

27-09-2022

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.