REKLAMA

Wspaniała inicjatywa! Ruszyła infolinia Fundacji Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt!

O uruchomieniu wspaniałej inicjatywy poinformowała dzisiaj Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt! Infolinia już działa, obejmuje swoim zasięgiem powiaty: Bieszczadzki, Leski i Sanocki, w sprawach dotyczących różnych sytuacji związanych ze zwierzętami! Uzyskacie pomoc pod numerem 13 492 40 90.

Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, że zarówno turyści jak i lokalni mieszkańcy nie wiedzieli, gdzie i do kogo zwrócić się z konkretną sprawą i problemem, dlatego głównym zadaniem infolinii jest uproszczenie zasad przyjmowania i przekazywania poszczególnych zgłoszeń. To pierwszy z 3 etapów, które będą wdrażane w związku z jej rozwojem w ciągu najbliższego roku.

Obecnie infolinia oferuje wsparcie w zakresie:
???? Zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt i innych zdarzeń z udziałem zwierząt dzikich potrzebujących pomocy.
???? Zwierząt bezdomnych i błąkających się.
???? Pomocy w przypadku zaginięcia lub ucieczki własnego zwierzęcia.
???? Pomocy weterynaryjnej poza godzinami pracy gabinetów.
???? Postępowania w przypadku znęcania się nad zwierzętami.
???? Zagrożenia wścieklizną i innymi chorobami zakaźnymi zwierząt.
???? Skontaktować się bezpośrednio z nami w sprawach różnych.

Na tym etapie wsparcie odbywa się w 3 wariantach, w zależności od lokalizacji i tematu, a mianowicie poprzez przełączenie do operatora, którym jest Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt, w ramach porozumień z poszczególnymi podmiotami dotyczącymi obsługi telefonicznej, połączenia bezpośrednio do podmiotu odpowiedzialnego za zorganizowanie i podjęcie działań w danej sprawie, lub mogącego aktualnie udzielić pomocy, lub też w sposób automatyczny uzyskanie informacji z kim w danym temacie można się skontaktować, wraz z numerem telefonu.

Drugi etap infolinii, zaplanowany został do uruchomienia za ok. 2-3 miesiące, a jego głównymi założeniami jest poprawa i usprawnienie, w tym logistyka pierwszego etapu, zwiększenie ilość spraw, w których będzie można uzyskać pomoc i instytucji, a także organizacji lokalnych zaangażowanych w projekt.

Z trzecim finalnym etapem planujemy wystartować w styczniu 2025 roku, który zakłada do tego czasu stworzenie centrali i nawiązanie współpracy ze wszystkimi samorządami, instytucjami i organizacjami w regionie, rezygnację z bezpośrednich przekierowań i pełną obsługę telefoniczną zgłoszeń.

 

 

Materiały nadesłane

26-04-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.