REKLAMA

3. Rajd Ziemi Sanockiej. Amatorzy wyczynowej jazdy znów dali popis! (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Amatorzy wyczynowej jazdy samochodem po raz kolejny zawitali na trasy Gminy Bukowsko, gdzie w miniony weekend odbył się 3. Rajd Ziemi Sanockiej. W imprezie udział wzięły 32 załogi, które zmagały się na 6 próbach sprawnościowych o długości 2 km każda.

Udział w imprezie takiej jak 3. Rajd Ziemi Sanockiej może być pierwszym krokiem do świata profesjonalnego motosportu. Z pewnością jednak pozwala na poprawienie bezpieczeństwa ruchu na drogach.

Dla uczestników start w takiej imprezie to przede wszystkim sprawdzenie i poprawienie swoich umiejętności kierowania samochodem, nauka jak samochód zachowuje się w różnych warunkach, sprawdzenie swojej reakcji na różne zachowania samochodu, a to wszystko w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Dodatkowo element sportowej rywalizacji zdecydowanie upiększa całe wydarzenie – mówi Dyrektor Imprezy Mateusz Nycz.

Uczestnicy do dyspozycji mieli 2 Próby Sprawnościowe (PS) przejeżdżane 3 krotnie, łączna długość PS wynosiła 12km. Charakterystyka poszczególnych PS bardzo się od siebie różniła. PS Wola Sękowa to w większości asfaltowy odcinek, z kilkuset metrowym łącznikiem o nawierzchni szutrowej. Zupełnie inaczej wyglądał PS Bukowsko. Tam na uczestników imprezy czekał luźny szuter z krótkim łącznikiem asfaltowym. Takie warunki sprawiły, że do samego końca nie było wiadomo kto zwycięży.

Klasyfikację Generalną wygrała załoga Albert Florkiewicz i Adam Florkiewicz w Mitsubishi Outlanderze, drugie miejsce zajęli Jacek Bieszczad i Krzysztof Falandysz w Hondzie Civic TypeR, podium uzupełnili Grzegorz Piechowicz i Tomasz Ostrowski w Subaru Impreza.

W klasach wyniki prezentowały się następująco:

Klasa 1
1. Albert Florkiewicz / Adam Florkiewicz – Mitsubishi Outlander
2. Grzegorz Piechowicz / Tomasz Ostrowski – Subaru Impreza
3. Kamil Kędzierski / Robert Kędzierski – BMW E30

Klasa 2
1. Jacek Bieszczad / Krzysztof Falandysz – Honda Civic Type-R
2. Piotr Omachel / Bogumiła Omachel – Subaru Impreza
3. Jan Pięta / Dariusz Kowal – FSO Polonez

Klasa 3
1. Przemysław Osękowski / Damian Majcher – Honda Civic
2. Patryk Piechowicz / Sławomir Milewski – Honda Civic
3. Katarzyna Kasprzyk / Szymon Faber – Peugeot 206

Klasa 4
1. Jacek Janeczko / Damian Plęs – Fiat Seicento
2. Mateusz Broda / Dawid Kustra – Citroen Saxo
3. Paweł Biały / Jakub Ścirko – Fiat Seicento

Klasa FIAT
1. Stanisław Patrylak / Daniel Zarówny – Fiat Cinquecento
2. Krzysztof Olszówka / Marcin Rędzina – Fiat Seicento
3. Filip Fortuna / Łukasz Kamiński – Fiat Seicento

Wyniki oficjalne dostępne na https://automalop.pl/3-rajd-ziemi-sanockiej/

Czasy przejazdów z poszczególnych prób sprawnościowych dostępne na https://wyniki-online.pl/rajdziemisanockiej

materiały nadesłane


23-03-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.