REKLAMA

Podkarpaccy nurkowie szkolą się nad Jeziorem Solińskim (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Trwa doskonalenie zawodowe dla Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno-Nurkowego „TARNOBRZEG”, „SANOK” i „PRZEMYŚL”, realizowane przez KW PSP w Rzeszowie. Zajęcia odbywają się na poligonie Szkoleń Wodnych w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim.

Tematyka doskonalenia obejmuje prowadzenie zajęć nurkowych w warunkach zimowych przy niskich temperaturach. Dodatkowo, podczas doskonalenia zawodowego zrealizowane zostało szkolenie specjalistyczne z zakresu nurkowania podlodowego dla 6 młodszych nurków.

Zadaniem szkolących się nurków jest przede wszystkim przygotowanie się do sprawnego i bezpiecznego prowadzenia prac podwodnych w warunkach zimowych. W czasie zajęć omawiane są tematy związane z doborem i konfiguracją sprzętu oraz adaptacją do warunków panujących pod wodą w zimie.

Zajęcia praktyczne realizowane są na Jeziorze Solińskim. Prowadzone są przez nurków instruktorów MSWiA oraz nurków kierujących pracami podwodnymi.

W doskonaleniu zawodowym biorą udział funkcjonariusze z kwalifikacjami nurkowymi MSWiA.

Doskonalenie realizowane jest w czterech pięciodniowych cyklach i obejmuje zagadnienia związane z:

  • ratownictwem w zakresie specjalistycznym oraz prowadzeniem prac podwodnych w trudnych warunkach zimowych,
  • poszukiwaniem obiektów pod wodą różnymi metodami z wykorzystaniem łączności przewodowej,
  • zasadami bezpieczeństwa wykonywania prac podwodnych.

KW PSP Rzeszów

11-02-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.