REKLAMA

SANOK: Z Matką Bożą przez ulice miasta. Pierwszy w tym roku Męski Różaniec (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

SANOK: Z Matką Bożą przez ulice miasta. Pierwszy w tym roku Męski Różaniec (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Po raz pierwszy w tym roku na ulicach Sanoka odprawione zostało nabożeństwo Męskiego Różańca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, które charakteryzuje się tym iż biorą w nim udział sami mężczyźni jest organizowane cyklicznie w wielu miastach w Polsce, ale także i za granicą. W Sanoku mężczyźni spotykają się w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Styczniowe nabożeństwo, które odbyło się w Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Święto Trzech Króli rozpoczęło się o godz. 8.00 od udziału w Eucharystii. Mszę Świętą koncelebrował ks. dziekan dr Roman Froń wraz z ks. Zbigniewem Górą, proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla, dzisiejszym kaznodzieją. 

Po Mszy świętej rozpoczęto rozważanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie odbyła się procesja różańcowa, która przeszła ulicami miasta. Po rozważeniu części różańca świętego, zakończono nabożeństwo przed figurą św. Michała Archanioła.


06-01-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.