REKLAMA

Okradał kościoły i fundacje. Krośnianin trafił za kratki

KROSNO/PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 35-latka, który jest podejrzany o dokonanie serii kradzieży z włamaniem na terenie Krosna oraz okolicznych miejscowości. Mężczyzna okradł m.in. skarbony jednego z krośnieńskich kościołów, siedzibę miejskiej fundacji oraz posługiwał się przywłaszczonymi kartami płatniczymi.

Od kilku tygodni policjanci pracowali nad sprawą serii kradzieży, do których doszło na terenie Krosna oraz okolicznych miejscowości. Przestępca włamał się m.in. do skarbon jednego z krośnieńskich kościołów, a także okradł siedzibę działającej w mieście fundacji. Ponadto, wykorzystując przywłaszczone wcześniej karty płatnicze, dokonał kilkunastu transakcji bezgotówkowych.

– Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że osobą mogącą mieć związek z tymi zdarzeniami jest 35-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu siedmiu zarzutów dot. m.in. przywłaszczenia, a także usiłowania kradzieży oraz kradzieży z włamaniem – poinformowała Komenda Miejska Policji w Krośnie.

ok kr

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Krośnie.

19-01-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.