REKLAMA

„Hej kolęda, kolęda!” Noworoczne spotkanie w Pakoszówce (ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA / GMINA SANOK. Noworoczne kolędowanie to tradycyjne polskie święto, które odbywa się tuż po zakończeniu okresu świątecznego. To czas, kiedy społeczność zbiera się, aby wspólnie śpiewać kolędy, dzielić się życzeniami i kontynuować atmosferę świątecznej radości.

„Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas.
Kto ogrzeje rączęta,
Kto schronienie Mu da?”

Tymi słowy, w niedzielne popołudnie (14 stycznia br.) w Wiejskim Domu Kultury w Pakoszówce rozpoczęło się Noworoczne Kolędowanie. Sala WDK-u wypełniła się mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi, którzy w świątecznej i radosnej atmosferze rozpoczęli Nowy Rok. Ze sceny rozbrzmiewały doskonale znane wszystkim kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych rodzimych zespołów i kapel ludowych tj. Orkiestry Dętej OSP Pakoszówka, Zespołu ludowego LISZNIANIE, Kapeli ludowej KAMRATY, Zespołu Muzyczno-Obrzędowego PAKOSZOWIANIE, a także Zespołu Wokalno-Tanecznego „TYRAWA WOŁOSKA”. Ogromny aplauz publiczności wzbudziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. bł. J.J. Kocyłowskiego w Pakoszówce, które donośnym i radosnym śpiewem pokazały wielką moc dziecięcych głosów i serc! Noworoczne Kolędowanie w Pakoszówce to już tradycja, która od kilku lat poprzez wspólne spędzanie czasu i muzykowanie łączy pokolenia.

źródło: Gmina Sanok

 


17-01-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.