REKLAMA

Rusza kolejny etap prac w Centrum Kultury i Tradycji Regionalnej w Strachocinie (ZDJĘCIA)

STRACHOCINA / PODKARPACIE. W Centrum Kultury i Tradycji Regionalnej w Strachocinie odbyło się robocze spotkanie z przedstawicielami firmy MAGIT, która rozpoczęła prace nad realizacją kolejnego etapu działań czyli wyposażeniem obiektu. W trakcie spotkania omówiono planowane rozwiązania, wystrój antresoli, ogólne wyposażenie wnętrza, a także wykonano szczegółowe pomiary. Obecnie trwa przygotowanie ekspozycji do wyposażenia sali poświęconej wydobyciu gazu ziemnego i ropy naftowej.

Na ten cel gmina otrzymała wsparcie finansowe od Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.w wysokości 50 000 zł oraz z Polskiej Spółki Gazownictwa w kwocie 5 000,00 zł.

Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup materiałów niezbędnych do przygotowania makiety dawnej instalacji szybu i gazoliniarni w Strachocinie.

Na odwiedzających obiekt w przyszłości czekać będzie też pewna atrakcja! Pod sufitem zostaną podwieszone kule, które po ułożeniu w odpowiedni sposób utworzą wzór chemiczny metanu.

Przed nami jeszcze sporo pracy, ale już dzisiaj możemy zapewnić, że będzie to miejsce warte odwiedzenia.

źródło: Gmina Sanok


15-12-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.