REKLAMA

SANOK: Musical o (Nie)Wiernej Polsce

SANOK. Twórcy sanockiego przedstawienia „Dziewczynki z zapałkami” oraz „Koncertu Rozpaleni Duchem” tym razem zapraszają na niebanalny Musical o (NIE)WIERNEJ Polsce, który będzie idealnym wprowadzeniem w 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i wpisze się w Uroczystości Miasta Sanoka.

Na scenie wyrośnie przed widzami postać cierpiącej, obolałej i z rozdartym sercem Polski, która była przekonana, że zawiodła cały naród, niszczony przez obce narody oraz Wojnę i Śmierć…

Co jednak stanie się gdy Polska odkryje prawdziwe wartości? Co stanie się, gdy stanie twarzą w twarz z polskimi Patriotami?

– Nigdy nie możemy zapomnieć wielkich a zarazem zwykłych polskich patriotów, którzy po prostu kochali naszą Ojczyznę. Jednak historia ich życia pokazuje, że często była to miłość połączona z wiernością aż po przelanie krwi. Dziś wszyscy: dzieci, młodzież a nawet dorośli sprzedają chrześcijańskie wartości, za ochłapy płytkiego i wygodnego życia. Pojawiają się jednak i tacy, którym zależy na wszechstronnym rozwoju i chcą przekazać lokalnej społeczności, swoim rodzinom, znajomym, dzieciom i młodzieży fundamentalne wartości. Temu służy Musical o (nie)Wiernej Polsce – mówi ks.  Dominik Długosz, organizator wydarzenia.

Bogata scenografia, stroje, charakteryzacja postaci, muzyka i śpiew, taniec, liczne fakty historyczne pomogą wszystkim widzom przeżyć bogatą, pełną refleksji i wzruszenia lekcję historii bogatą w treści patriotyczne.

Na scenie wystąpią dzieci, młodzież i dorośli z parafii Przemieniania Pańskiego w Sanoku i okolicy Sanoka, którzy tworząc sceniczną wspólnotę chcą modlitwą i grą aktorską ubogaci środowisko lokalne. Do współpracy w tworzeniu Musicalu dołączyła także Akademia Wokalno-Aktorska MF. Artis z Brzozowa, z której młodzież śpiewem i bogatymi układami tanecznymi ubogaci całość przedstawienia.

Musical o (NIE)WIERNEJ Polsce odbędzie się:

  • 4 listopada (sobota) o godz. 17.00
  • 5 listopada (niedziela) o godz. 15.00 i 18.00 w Sanockim Domu Kultury

Wejściówki dostępne u ks. Dominika Długosza (Parafia Sanok – Fara) oraz u aktorów 

plakat-musical-o-niewiernej-polsce-M

06-10-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.