REKLAMA

7-8 PAŹDZIERNIKA: „Góry śpiewają po romsku”

SANOK. Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na wydarzenie „Góry śpiewają po romsku”, które będzie poświęcone kulturze Romów bieszczadzkich. Będzie to okazja do zgłębienia ich fascynującej historii, odkrycia bogactwa ich muzyki oraz skosztowania wyśmienitych potraw kuchni romskiej.

W trakcie tego wydarzenia będziemy mieli okazję poznać różnorodność kultury Romów poprzez liczne atrakcje. Przygotowaliśmy dla Państwa występy artystów romskich, którzy zaprezentują tradycyjne tańce oraz muzykę. Będzie to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli nam lepiej zrozumieć ich kulturę i dziedzictwo.

Nie możemy zapomnieć o kuchni romskiej, która jest smaczna i różnorodna. Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję zapoznać się z jej tajnikami.

Będzie też okazja poznania historii Romów, ich tradycji i obyczajów. To niepowtarzalna szansa, by poszerzyć wiedzę na temat tej społeczności i zrozumieć ich wkład w naszą kulturę i historię. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kultury, historii, muzyki oraz kulinariów do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Będzie to nie tylko okazja do zabawy i rozrywki, ale również do poszerzenia horyzontów i zrozumienia różnorodności naszego społeczeństwa.

Czekamy na Państwa z niecierpliwością, by razem odkrywać piękno kultury Romów!

„Góry śpiewają po romsku” 7-8 października 2023 Muzeum Budownictwa Ludowego

Bezpłatne bilety dostępne tutaj (kliknij)

materiały organizatora
fot. zdjęcie poglądowe, archiwum UM Sanok

02-10-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.