REKLAMA

Aborcja nie jest synonimem nowoczesności! Film „Tętno” (VIDEO)

|

Aborcja nie jest synonimem nowoczesności! Film „Tętno” (VIDEO)

Film „Tętno” autorstwa Stefana Czernieckiego i Jana Sobierajskiego to dokument o życiu. O walce o jego istnienie. Autorzy pochylają się w nim nad argumentami zwolenników aborcji, próbując znaleźć na nie odpowiedzi w świecie nauki.

Każdy argument jest rozkładany na czynniki pierwsze i wnikliwe analizowany. W filmie występują liczne autorytety: zarówno z dziedziny samej genetyki, ginekologii, czy położnictwa. Ale także rodzice. Ludzie, których poruszone w dokumencie problemy dotknęły osobiście. „Tętno” to nie tylko film o aborcji. To nie tylko dokument próbujący pokazać ją w świetle badań naukowych. To nie tylko produkcja pokazująca aborcję oczami ludzi, którzy zwykle o aborcji wolą się nie wypowiadać. Ale przede wszystkim jest to film pokazujący alternatywę. Alternatywę, czyli cały wachlarz rozwiązań i opcji, które mają pomóc kobietom, stojącym przed możliwością abortowania własnego dziecka podjąć inną decyzję. Decyzję o życiu.

Występują:

Prof. dr hab. Janusz Gadzinowski
Prof. dr hab. Andrzej Kochański
Prof. dr hab. Dorota Kornas-Biela
Prof. dr hab. Joanna Szymkiewicz-Dangel
Prof. dr hab. Łukasz Święcicki
Prof. dr John Wyatt
Dr hab. Antoni Marcinek
Dr Calum Miller
Dr Nikola Niewęgłowska
Dr Ewa Ślizień-Kuczapska
Dr Krzysztof Wąsowski

fot. kadr z filmu

video: youtube.com / Redakcja Audycji Katolickich TVP

05-09-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.