REKLAMA

SANOK: Męski różaniec – publiczne wyznanie wiary

SANOK / PODKARPACIE. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 września 2023 r. o godz. 7.30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku rozpocznie się nabożeństwo tzw. „Męskiego Różańca”. Po Mszy świętej odbędzie się rozważanie oraz uroczysta procesja różańcowa ulicami miasta.

Pragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa tych, którzy starają się publicznie (otwarcie) zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki – zapowiadają intencję organizatorzy. 

fot. archiwum redakcji

Męski Różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Nabożeństwo Męskiego różańca sobota, 2 września 2023, godz. 7.30 Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku

  • Msza Święta
  • 15 minutowe rozważanie
  • Procesja ulicami Sanoka – Publiczny różaniec (jedna część)

 

29-08-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.