REKLAMA

Już w sobotę „Męski Różaniec” na ulicach Sanoka!

SANOK. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 sierpnia 2023 r. o godz. 7.30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku rozpocznie się nabożeństwo tzw. „Męskiego Różańca”. Po Mszy świętej odbędzie się rozważanie oraz uroczysta procesja różańcowa ulicami miasta.

– Różaniec ma wielką moc. Jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, małżonków, dzieci, wnuków, bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca – zachęcają organizatorzy.

Męski Różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w RzeszowiePrzemyśluKrośnieJarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: esanok.pl, tvpolska.pl, p24.pl, tvpodkarpacie.pl, tvbieszczady.pl, rzeszow24.pl

meski-rozaniec-sierpien

nagłówek – zdjęcie archiwalne

03-08-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.