REKLAMA

Szkolenie z zakresu ratownictwa z powietrza (VIDEO, FOTO)

|

Szkolenie z zakresu ratownictwa z powietrza (VIDEO, FOTO)

Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań BiOSG, Państwowej Straży Pożarnej oraz Grupy Bieszczadzkiej GOPR doskonalili umiejętności ewakuacyjno-desantowe z użyciem śmigłowca SG.

Czterodniowe szkolenie odbyło się w okolicach Huwnik na Podkarpaciu. Łącznie uczestniczyło w nim 26 osób, w tym funkcjonariusze WZD BiOSG, a także ratownicy bieszczadzkiego GOPR-u oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego PSP z Rzeszowa.

Szkolenie z zakresu ratownictwa z powietrza przeprowadzili doświadczeni instruktorzy ratownictwa wysokościowego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ćwiczenia miały na celu przygotowanie funkcjonariuszy BiOSG do pełnienia funkcji ratowników śmigłowcowych – operatorów.

W trakcie szkolenia uczestnicy doskonalili również umiejętności z zakresu wykorzystania specjalistycznych technik linowych. Trening dał także możliwość skoordynowania działań służb ratowniczych.

Możliwość przetestowania działań w praktyce poprawia sprawność i efektywność w trakcie prowadzenia rzeczywistych akcji ratunkowych. Te umiejętności są szczególnie przydatne podczas wypadków, klęsk żywiołowych i innych sytuacji kryzysowych.

Funkcjonariusze biorący udział w treningu mogli sprawdzić swoją wytrzymałość w ekstremalnych i pełnych adrenaliny warunkach.

Rozbudowany program szkolenia daje również możliwość nabycia kwalifikacji niezbędnych do zabezpieczenia działań operacyjnych oraz realizacji zadań specjalnych Straży Granicznej z wykorzystaniem śmigłowców.

W ostatnim dniu uczestnicy przystąpili do egzaminu, nabywając uprawnienia ratowników śmigłowcowych ­­– operatorów.

Szkolenie zrealizowano z wykorzystaniem śmigłowca „Kania” należącego do IV Wydziału Lotniczego BL KGSG.

BiOSG


11-04-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.