REKLAMA

Bartosz Romowicz przewodniczącym Polska 2050 na Podkarpaciu

Bartosz Romowicz z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na obu kierunkach. Ukończył studia doktoranckie na tej uczelni na kierunku prawo. Absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku rachunkowość i finanse. Posiada tytuł zawodowy Master of Business Administration (MBA). Od 8 grudnia 2014 r. jest Burmistrzem Ustrzyk Dolnych. Jest także wykładowcą akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Prywatnie mąż Małgorzaty i tato Kaliny. Społecznik, członek kilku lokalnych stowarzyszeń. Od marca 2021 roku związany z ruchem Polska 2050. Pełnomocnik regionalny partii politycznej Polska 2050 Szymona Hołowni. Interesuje się sportem, jest wielkim pasjonatem piłki nożnej, lubi polskie i hiszpańskie kino oraz książki o tematyce politycznej.

Kiedy wygrałem wybory miałem 26 lat i byłem pełen ideałów. Chciałem zaangażować się w życie społeczne, ale nie polityczne. Jeszcze 8 lat temu samorząd był życiem społecznym. Dziś za sprawą rządzących jest bardziej polityczne niż społeczne. Dziś myślę o tym jak zadbać o lepszą przyszłość dla mojej córki. Chcę, żeby żyła w Polsce nowoczesnej, zielonej, demokratycznej i bezpiecznej. Chcę wziąć odpowiedzialność za Polskę i Podkarpacie, 2 lata temu podczas rozmowy z Szymonem Hołownią poczułem wspólny cel, który realnie zmieni przyszłość naszych dzieci. Patrzymy na politykę w kategoriach pokolenia, nie kadencji. Wiemy też, że nie można dzielić Polaków na tych dobrych i tych złych. Żyjemy w kraju dobrych i mądrych ludzi a ludzie działający w Ruchu Polski 2050 są doświadczeni w swoich dziedzinach i wzajemnie się uzupełniają, razem możemy zrobić wiele dobrego – mówi Bartosz Romowicz.

Do zarządu wybrano także:

Sekretarz: Łukasz Skóra

Łukasz Skóra jest Przedsiębiorcą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kańczudze. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego i studiów podyplomowych MBA.

Szczęśliwy mąż i ojciec dwóch wspaniałych córek. – Jako ojciec pragnę aby moje dzieci dorastały w Państwie, które daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Chcę Polski równych szans i równego traktowania wszystkich jej obywateli bez względu na ich poglądy, wyznanie i preferencje polityczne. Chcę kraju gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania i zasobności portfela każdy będzie miał możliwość godnego i dobrego życia, a rządzący będą go równo traktowali – mówi Łukasz Skóra.

– Jako przedsiębiorca znam i rozumiem problemy z jakimi zmagają się obecnie prowadzący działalności gospodarcze. Brak stabilizacji, ciągłe zmiany podatkowe a zwłaszcza zmieniane podczas jednego roku powoduje, że prowadzenie działalności gospodarczej staje się coraz trudniejsze. Jesteśmy Państwem, które ciągle pomnaża swoje prawa i przepisy. Rządzący powinni stanowić prawo w sposób przemyślany i prosty. Powinni tworzyć prawo gdzie obywatel będzie podmiotem, a nie przedmiotem. Jestem za tym aby Polska odzyskała swoją pozycję w Unii Europejskiej. Musimy je odbudować, utrzymując dobre stosunki z Państwami sąsiedzkimi – dodaje Skóra.

Skarbnik: Elżbieta Burkiewicz

Elżbieta Burkiewicz jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, ukończyła wychowanie plastyczne na Wydziale Pedagogiczno-Artustycznym, pochodzi z Mielca. Prywatnie jest żoną, ma dorosłego syna i cztery psy. Mieszka i pracuje w rodzinnym mieście, gdzie wraz z siostrą prowadzi własną firmę odzieżową. Zatrudnia ponad 100 osób i są to przede wszystkim kobiety.

– Mogę śmiało powiedzieć, że nasza firma jest „kobietą! Wiem dzięki temu, że w kobietach tkwi wielka siła, pracowitość i wytrwałość. Moje zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia Polska 2050 a obecnie również w działalność Partii Polska 2050, jest związane z ogromnym niezadowoleniem z tego, co dzieje się w naszym kraju. Od roku 2015 widzę niszczenie demokracji, rozkradanie państwa, degradację środowiska naturalnego i obecne wszędzie kłamstwo. Nie potrafię się pogodzić z tym co się dzieje wokół nas. Nigdy wcześniej nie angażowałam się w działalność polityczną, ale teraz trzeba działać, wszystkie ręce na pokład, póki jesteśmy w Unii Europejskiej i póki jest jeszcze coś do uratowania. Wspólnymi siłami musimy odzyskać normalność, musimy odsunąć od władzy PiS – mówi Elżbieta Burkiewicz

Członek zarządu: Beata Filipek

Beata jest absolwentką Administracji, pochodzi z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Prywatnie jest żoną i mamą 18 letniego syna. Od 15 lat pracuje w jednej z rzeszowskich uczelni wyższych, kieruje działem rekrutacji i kontaktów ze szkołami.

– Interesuje się gospodarką oraz edukacją. Wierzę, że przyszłością jest dobrze wykształcona kierunkowo młodzież, która się rozwija, jest kreatywna, znająca języki obce oraz po prostu szczęśliwa. Drugim ważnym dla mnie aspektem jest przedsiębiorczość, państwo powinno wspierać przedsiębiorców a nie rzucać im ciągle kłody pod nogi. Bo ekonomia to koń, polityka to wóz. Muszą być na swoim miejscu – ekonomia musi prowadzić politykę, a nie odwrotnie – mówi Beata Filipek.

Członek zarządu: Krzysztof Stańko

Krzysztof to absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie na kierunkach wychowanie techniczne oraz informatyka, ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie marketingu, a także studia MBA. Obecnie pełni funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju. Jest ekspertem w dziedzinie innowacji i nowych technologii. Z Polską 2050 związany jest od kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni.

– Moim celem jest tworzenie i wdrażanie nowoczesnych usług publicznych jako szybkiego i skutecznego kontaktu obywatela z urzędem. Wierzę, że polityka może być zupełnie nowej jakości. Uważam, że polityka powinna z troską dbać o przyszłość kolejnych pokoleń, a środki publiczne – będące daniną obywateli – powinny być maksymalnie wykorzystane i służyć wyłącznie dobru obywateli – mówi Krzysztof Stańko.

Wybory w województwie podkarpackim odbyły się 4 grudnia br. w Rzeszowie

materiały nadesłane

07-12-2022

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.