REKLAMA

Plac ogrodzony. Mieszkańcy zyskali bezpieczną przestrzeń (FOTO)

LISZNA / PODKARPACIE. W miejscowości Liszna, wokół istniejącego placu wielofunkcyjnego powstało ogrodzenie. Jest to kolejny etap prac w ramach realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi w 2021 r. PROW 2021-2025. Projekt jest inicjatywą mieszkańców Lisznej i to właśnie dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i pracy społecznej powstaje tak piękna, wielofunkcyjna przestrzeń.

Dla przypomnienia: w ramach realizacji poprzedniej edycji projektu w 2021 roku, sołectwo Liszna zrealizowało zadanie pn. „Budowa ogólnodostępnej EKO Altany wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni”.

Powstała drewniana altana z dużym stołem i ławami, kosze do segregacji odpadów (stylizowane do całego otoczenia), nowe nasadzenia (kwiaty, krzewy), „plenerowy zielnik” z kwietnym muralem, miejsce grillowe wraz z rusztem, ławki parkowe, budki lęgowe dla ptaków, hotele dla owadów i domki dla jeży wykonane przez najmłodszych mieszkańców. W ramach zajęć świetlicowych w bibliotece, dzieci namalowały również piękne obrazki, z których utworzono swoistą galerię zdobiącą wnętrze altany. W październiku 2021 r. na placu odbył się także piknik rodzinny podsumowujący ww. etap projektu.

Tegoroczna edycja programu obejmuje realizację zadania pn. „Zagospodarowanie wielofunkcyjnego placu w Lisznej- ogrodzenie i mała architektura”, które doskonale wpisuje się w obecny klimat otoczenia. Nowopowstałe ogrodzenie zamyka niejako całą przestrzeń, oddziela od pobliskiej drogi i znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników placu – zwłaszcza dzieci.

W ramach zadania zamontowano także 2 ławki parkowe, a na pobliskim boisku do piłki nożnej piłkochwyty z siatki o wysokości 4m. Do zakończenia całości projektu pozostaje jeszcze drewniana, zamykana piaskownica i huśtawka.

Zabezpieczenie wielofunkcyjnego placu i wzbogacenie go o dodatkowe elementy powoduje, że miejsce to zyskało ogromną wartość nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów czy uczestników imprez. Teraz można organizować turnieje, pikniki rodzinne czy zabawy dla dzieci bez obawy o ich bezpieczeństwo.

Oprócz mieszkańców, udział w rozwoju przestrzeni mają także miejscowe organizacje i stowarzyszenia tj. KGW Liszna, zespół muzyczny LISZNIANIE, Wspólnota Leśna „Dobro” wsi Liszna, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Liszna w Lisznej, LGD Dolina Sanu, a także Gmina Sanok i Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku.

Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 12 000 zł, z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi. Całkowity koszt projektu to ponad 26 500 zł.

materiały nadesłane


30-09-2022

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.