REKLAMA

Wyjątkowa wystawa w Stróżach Małych. „Ku pamięci” (FOTO)

STRÓŻE MAŁE / PODKARPACIE. W niedziele 6 czerwca 2021r. w Multimedialnym Centrum Edukacyjno-Kulturalnym w Stróżach Małych otwarto wystawę pod nazwą “KU PAMIĘCI”. To historia napisana życiem, której pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich STRÓŻOWIANKI przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku. Organizacja wystawy nie byłaby możliwa bez wsparcia mieszkańców wsi, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w proces jej tworzenia przekazując eksponaty oraz zdjęcia z prywatnych albumów. Dzięki temu życie mieszkańców wsi udało się zaprezentować w tak ciekawy sposób.

Ci, którzy zdecydowali się obejrzeć ekspozycję z pewnością nie czuli zawodu. Przy dźwiękach tradycyjnej, ludowej muzyki, racząc się pysznym, swojskim jadłem mogli poczuć klimat dawnych lat oraz dowiedzieć się, jak powstała i zmieniała się wioska na przestrzeni lat. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że już pierwszego dnia przybyło ponad 400 osób.

Ekspozycję można zwiedzać do piątku 11 czerwca 2021 r. po wcześniejszym umówieniu się z sołtysem wsi.

Serdecznie zapraszamy!

Koło Gospodyń Wiejskich STRÓŻOWIANKI dziękuje wszystkim zwiedzającym za przybycie, a szczególne podziękowania kieruje do mieszkańców za wsparcie, pełne zaangażowanie oraz za chęć podzielenia się swoimi wspomnieniami.

materiały nadesłane


08-06-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.