REKLAMA

„Prawdziwy Polak to przede wszystkim dobry człowiek” (VIDEO)

|

„Prawdziwy Polak to przede wszystkim dobry człowiek” (VIDEO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. „Możemy mieć szacunek dla wielu zdobyczy innych narodów, ale wierność ślubowaliśmy naszej polskiej Ojczyźnie. I tej wierności Ojczyźnie polskiej, kulturze narodowej, kulturze chrześcijańskiej w naszej polskiej ziemi dochowamy! Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska Polską była! Aby w Polsce po polsku się myślało!” – Kardynał Stefan Wyszyński.

Słowa „Aby Polska Polską była” zobowiązują nas do przekazania młodemu pokoleniu szacunku do wartości i symboli narodowych. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Pakoszówce uroczyście obchodziły święto Konstytucji 3 maja. Poprzez akcentowanie takich uroczystości można uświadomić dzieciom, że prawdziwy Polak to przede wszystkim dobry człowiek, który szanuje swoją Ojczyznę, swoją tożsamość i drugiego człowieka. Zna tradycje i symbole narodowe oraz pamięta o historii swojego kraju. Oglądając występy wspaniałych przedszkolaków, można dojść do wniosku, że egzamin z polskości zdały na „szóstkę z plusem”!

materiały nadesłane


05-05-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.