REKLAMA

Sukcesy karateków z Niebieszczan. Złoto, srebro i brąz (ZDJĘCIA)

13 marca 2021 w Bukownie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin. Klub UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany reprezentowali: Krzysztof Kot, Rafał Hajduk, Marcin Abram, Dawid Koczera, Seweryn Śliwianka, Krzysztof Rycyk i Damian Wojtuszewski.

Po tytuł mistrza Makroregionu Południowego w kategorii junior – 60 kg sięgnął Krzysztof Rycyk, który w pięknym stylu i z ogromną przewagą wygrał trzy walki. W finale Krzysiek pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Europy.

Z kolei Rafał Hajduk sięgnął po tytuł wicemistrza Makroregionu Południowego w finale uległ reprezentantowi Polski w kategorii Masters + 85 kg.

Dawid Koczera zakończył zmagania w kategorii senior – 65 kg na 3 miejscu, zgarniając brązowy medal. Dawid walkę o finał przegrał niestety z utytułowanym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem z kadry Polski. Ponadto kategoria wagowa Dawida została połączona i musiał on walczyć z cięższym od siebie zawodnikiem.

Pozostali zawodnicy nie dotarli do strefy medalowej, ale stoczyli bardzo dobre pojedynki. Seweryn Śliwianka, który po raz pierwszy walczył w kategorii seniorskiej, na dwa dni przed wyjazdem zmagał się z przeziębieniem, co nie tylko wpłynęło na cykl przygotowania do turnieju, ale na jego kondycję fizyczną, Jednak w naszej ocenie zaprezentował się bardzo dobrze również ulegając bardziej doświadczonemu reprezentantowi Polski. Krzysztof Kot stoczył bardzo wyrównaną walkę, po której sędziowie zarządzili dogrywkę, po której werdykt znów brzmiał: „dwa do dwóch”, jednak sędzia maty wskazał na wygraną przeciwnika z Wieliczki. Damian Wojtuszewski i Marcin Abram trafili na cięższych od siebie zawodników i niestety przegrali swoje walki.

– Makroregion to turniej bardzo ważny w kalendarzu każdego klubu karate, z racji wysokiego poziomu jaki prezentują tam zawodnicy. W tym turnieju wzięło udział blisko 250 zawodników. Jak okazało się w sobotę walki naszych zawodników dostarczają nie tylko nam wielu emocji. Dało się zauważyć, że przyciągają one uwagę innych obecnych na hali trenerów ,jak i pozostałych zawodników. Bardzo nas cieszy pierwszy złoty medal w naszej krótkiej historii startów w Makroregionie Południowym oraz to, że występ daje nadzieję, na kolejne starty, do których nadal się przygotowujemy – podsumowuje Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin KUMITE Sanok-Niebieszczany.

materiały nadesłane


16-03-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Dan2021-06-19 01:41:09
0 0
BEST FREE YouTube To MP3 Converter website