REKLAMA

Lodowe rzeźby na rzece Tabor w Rymanowie-Zdroju (ZDJĘCIA)

RYMANÓW-ZDRÓJ/PODKARPACIE. Jedną z największych atrakcji Podkarpacia w okresie zimowym są lodospady w Rudawce Rymanowskiej w powiecie krośnieńskim. Nie mniejsze wrażenie robią nawisy lodowe, które powstają przy niskich temperaturach na progach wodnych rzeki Tabor w Rymanowie-Zdroju.

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z bardzo niskimi temperaturami. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim temperatura spadła miejscami do – 24 stopni Celsjusza. To sprawiło, że możemy oglądać niezwykłe „dzieła natury”.

0a

Nawisy na rzece Tabor w zależności od pory dnia i temperatury przybierają różne formy i kolory. Tym z Rudawki Rymanowskiej nie dorównują wielkością, ale nie ustępują pięknem.

AZS/WZ
Fot. AZS/WZ

 


10-01-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.