REKLAMA

Zatrzymano auta poszukiwane przez krajowe i zagraniczne służby

PODKARPACIE. Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 90 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Kolejne dwa „wpadły” podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej i Medyce.

Do pierwszego zdarzenia doszło 13 grudnia na przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj do kontroli zgłosił się 61-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec wyjeżdżał z Polski Toyotą RAV4 (rok prod. 2020). Mundurowi kontrolujący legalność pochodzenia pojazdu ustalili, że jego dane figurują w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Jak się okazało, toyota o szacunkowej wartości 160 tys. zł została utracona na terenie Polski.

Z kolei 14 grudnia funkcjonariusze z placówki SG w Medyce odzyskali Toyotę Hilux skradzioną miesiąc temu na terenie Wielkiej Brytanii. Dane pojazdu figurowały w bazie Interpol. Samochodem kierował 41-letni obywatel Ukrainy wyjeżdżający z Polski. Wartość zatrzymanego pojazdu to ok. 50 tys. zł.

Zgodnie z właściwością dalsze czynności w obu sprawach przeprowadzą policjanci.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

15-12-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.