REKLAMA

Prace przy osuwisku w Dębnej zakończone (ZDJĘCIA)

DĘBNA / POWIAT SANOCKI. 13 grudnia nastąpił odbiór prac przy osuwisku w Dębnej. Po kilkumiesięcznych utrudnieniach, kierowcy mogą jeździć wyremontowaną i zabezpieczoną drogą.

Inwestycja w Dębnej była niezbędna, ponieważ stan osuwiska zagrażał bezpieczeństwu uczestników ruchu – mówi Starosta Sanocki Stanisław Chęć. – Zadanie było możliwe do wykonania dzięki dużej dotacji udzielonej Powiatowi Sanockiemu przez Wojewodę Podkarpackiego w kwocie 3 141 407 zł oraz wsparciu z Nadleśnictwa Brzozów (696 169,65zł), za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Cieszę się, że wspólnie działamy dla dobra mieszkańców.

Prace przy osuwisku w Dębnej obejmowały m.in. roboty ziemne, polegające na zdjęciu humusu i darniny, wykonaniu wykopów w gruntach skalistych oraz kanalizacji deszczowej pozwalającej na odprowadzenie wody opadowej poza obszar osuwiskowy oraz budowę zabezpieczenia konstrukcyjnego w postaci palisady zwieńczonej oczepem.

Teren został uzbrojony, a na drodze położono nowy asfalt. Wykonawcą prac była firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy.

Dziękuję Panu Staroście oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Sanoku za sprawną realizację inwestycji – mówi nadleśniczy Paweł Biernacki z Nadleśnictwa Brzozów. – To bardzo ważny szlak komunikacyjny i tak naprawdę, jedyna droga dojazdowa do kilku leśnictw Nadleśnictwa Brzozów. To nie pierwsza wspólna, i mam nadzieję, że nie ostatnia inwestycja przy bardzo dobrej współpracy Starostwa w Sanoku.

A przypomnieć należy, że Nadleśnictwo Brzozów udzieliło Powiatowi Sanockiemu w ostatnim czasie kilku dotacji, m.in. na przebudowę dróg: Załuż-Lesko, Sanok-Dobra, Sanok-Liszna, remont drogi Krzemienna-Raczkowa-Jurowce, czy ostatnio – remont drogi Mrzygłód – Tyrawa Wołoska.

źródło: Powiat Sanocki


15-12-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.