REKLAMA

Jesteś męski! Daj się zbadać! Podsumowano „Movember” (VIDEO, FOTO)

|

Jesteś męski! Daj się zbadać! Podsumowano „Movember” (VIDEO, FOTO)

KROSNO / PODKARPACIE. W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie podsumowano akcję „Movember”, akcję wczesnego wygrywania raka jądra i raka prostaty. Jest to akcja skierowana przed wszystkim do mężczyzn, ale i kobiet. To właśnie panie często bardziej martwią się o swoich mężów, niż oni sami.

Jak wskazuje doktor Dariusz Sobieraj następuje pewnego rodzaju pokoleniowa zamiana. Mężczyźni sami zaczynają dbać o swoje zdrowie

Inicjatorem przeprowadzenia konferencji popularno-naukowej była Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie, która ściśle współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Podkarpackim w Krośnie.

Głównym organizatorem konferencji był Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. Prelekcje dotyczącą epidemiologii, diagnostyki i leczenia raka jądra wygłosił lek. med. Kacper Krawczak. Z kolei lek. med. Michał Szczęch mówił o raku prostaty. Dr n. med. Dariusz Sobieraj, opowiedział o strategii wczesnego wykrywania raka prostaty oraz o wykorzystaniu robotów w medycynie. W przerwach można było wziąć udział w nauce samobadania jąder z wykorzystaniem symulatorów medycznych oraz skorzystać z konsultacji urologicznych.

fot. Jacek Wnuk, PANS Krosno
video: Rzeszów24.pl

07-12-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.