REKLAMA

Szkolenie wojskowe w Bieszczadach! Obszar działań (MAPA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W dniach 20 – 26 października 2023 r. 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej organizuje międzynarodowe zawody użyteczno-bojowe pod kryptonimem RECON CLASH-23. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone na terenie powiatów leskiego i bieszczadzkiego. Podczas realizacji przedsięwzięcia używane będą środki pozoracji pola walki.

Uczestnikami bieszczadzkich zawodów będą żołnierze Wojska Polskiego oraz zawodnicy z zagranicy. W trakcie rywalizacji drużyny pokonają w terenie górzystym blisko 150 kilometrów pieszo bez przerwy. Poszczególne konkurencje będą opierały się m.in. o wykorzystanie śmigłowca wielozadaniowego Mi-8, przeprawę wodną a także niespodziewany napad.

Podczas nieprzerwanej rywalizacji na trasie marszu, drużyny będą musiały wykazać się umiejętnościami taktycznymi zgodnymi z procedurami NATO, m.in. strzeleckimi czy też wysokim poziomem sprawności fizycznej. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego
pododdziału pod względem wyszkolenia bojowego, a także wzmocnienie współpracy międzynarodowej.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów pk. „Recon Clash-23” odbędzie się 21.10.2023 r. o godz. 9:00 przed Hotelem Arłamów, natomiast oficjalne zakończenie będzie miało miejsce 26.10.2023 r.

Jest to już kolejna odsłona zawodów sekcji lekkiej piechoty organizowanych w Wojskach Obrony Terytorialnej. Podczas ubiegłorocznych zmagań tytuł najlepszej drużyny powędrował do 21. BSP, a tuż za nimi na drugim miejscu byli Terytorialsi z 3 Podkarpackiej Brygady OT.

ppor. Magdalena Mac
prasowej udziela rzecznik prasowy 3 PBOT
Zdjęcia: 3 PBOT

19-10-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.