REKLAMA

Nowa jakość przestrzeni publicznej w Gminie Sanok (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. Mieszkańcy malowniczo położonej wsi Liszna w Gminie Sanok począwszy od 2021 r. corocznie inicjują i aktywnie włączają się w realizację kolejnych przedsięwzięć w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025.

W bieżącym roku, trzecie z kolei zadanie przewidywało zwiększenie integracji lokalnej, wspieranie i pobudzanie aktywności społecznej mieszkańców, budowanie tożsamości lokalnej w oparciu o posiadane zasoby oraz promowanie miejscowości dzięki modernizacji przestrzeni wsi Liszna.

W ramach projektu zrealizowano szereg zadań m.in. wykonano zabudowę meblową oraz zakupiono sprzęt gastronomiczny tj. taboret jednopalnikowy, kuchnię gazową 5-palnikową wraz z piekarnikiem elektrycznym, zmywarkę wolnostojącą oraz wózek kelnerski. Ponadto, dzięki zaangażowaniu i pracy strażaków-ochotników oraz członków zespołu „Lisznianie” przed głównym wejściem do budynku powstały drewniane donice, w których panie z KGW Liszna zasadziły wielosezonowe i sezonowe kwiaty. Natomiast dzięki członkom Wspólnoty Leśnej „Dobro” wsi Liszna powstało pomieszczenie szatni w WDK, w którym zamontowano stylowe, własnoręcznie wykonane drewniane wieszaki pasujące do całego wystroju obiektu.

Zaopatrzenie kuchni w nowy sprzęt gastronomiczny, zabudowę meblową, a także zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku z pewnością podniesie jego funkcjonalność i wielofunkcyjność, a co za tym idzie przyczyni się do zwiększenia jego atrakcyjności umożliwiając jednocześnie poszerzenie oferty kulturalnej.

Projekt „Zakup profesjonalnego sprzętu AGD dla WDK w Lisznej wraz z zewnętrznymi elementami dekoracyjnymi” uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi.

materiały nadesłane


31-10-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.