REKLAMA

Stan zagrożenia epidemicznego zniesiony od 1 lipca!

Z KRAJU. Od 1 lipca 2023 r. zostaną zniesione wszystkie ograniczenia i nakazy związane z epidemią COVID-19. Przestaje obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego. 16 czerwca w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, w szczególności ze względu na znaczący spadek liczby zakażeń, hospitalizacji i zgonów spowodowanych SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny złożył wniosek do Ministra Zdrowia o odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego.

W związku z opublikowanym rozporządzeniem od dzisiaj znikną wszystkie nakazy i ograniczenia związane z epidemią COVID-19. Od 1 lipca m. in. zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek ochronnych w placówkach medycznych.

Stan zagrożenia epidemicznego wprowadzono w Polsce 16 maja 2022 r. Wcześniej – od 20 marca 2020 r. – obowiązywał stan epidemii. 5 maja 2023 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła koniec pandemii COVID-19.

covid2

zdjęcie poglądowe – pixabay.com

źródło: redakcja, Rzecznik Praw Pacjenta

01-07-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.