REKLAMA

Sanocka uczelnia promuje odnawialne źródła energii

SANOK / PODKARPACIE. Blisko 150 tysięcy złotych otrzyma Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku na realizację projektu „OZE – dobry kierunek na przyszłość” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Umowę na dofinansowanie podpisali rektor Uczelni dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz prezes i zastępca prezesa WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba i Bogusław Kida.

Jak podkreśla rektor Uczelni: – Projekt będzie miał charakter kompleksowego wsparcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów w zakresie kształcenia w tematyce odnawialnych źródeł energii. W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie 20 warsztatów praktycznych, 2 konkursów naukowych oraz opracowanie koncepcji ławeczki solarnej, którą w ramach pracy magisterskiej w Instytucie Technicznym wykonają studenci kierunku mechanika i budowa maszyn przy wsparciu wykładowców, a ich praca stanie na dziedzińcu uczelni, promując nowoczesne rozwiązania w przestrzeni publicznej.

W ramach projektu w Instytucie Technicznym powstanie także pracownia dydaktyczna odnawialnych źródeł energii wraz z wyposażeniem. Pracownia wraz z urządzeniami będzie służyła do prowadzenia zajęć dla studentów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Całość zaplanowanych w projekcie przedsięwzięć, których zakończenie zaplanowano na koniec października 2024 roku, będzie skupiona na promowaniu tematyki odnawialnych źródeł energii oraz ich praktycznego zastosowania w życiu codziennym.

materiały nadesłane

02-02-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.