REKLAMA

Sceny do „męskiego kina” będą realizowane w Mrzygłodzie i Tyrawie Solnej

MRZYGŁÓD, TYRAWA Solna / GM. SANOK. Jak poinformowano na stronie gminy Sanok w Tyrawie Wołoskiej i na rynku w Mrzygłodzie będą kręcone sceny do filmu pt. „Disco Boy”.

Ekipa filmowa zjawi się w gminie Sanok już niebawem, bo 15 października br. Plan zdjęciowy zlokalizowany zostanie na rynku w Mrzygłodzie oraz w Tyrawie Solnej obok mariny nad Sanem.

Filmowcy będą tu realizować sceny do filmu fabularnego „Disco Boy”. Jest to francusko-włosko-polska produkcją uznanego reżysera Giacomo Abbruzzese, który ma na swoim koncie dwie produkcje: „Fireworks” i „Archipel”.

Obraz realizowany jest   przy wsparciu wielu prestiżowych instytucji, takich jak Podkarpacka Komisja Filmowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Region Podkarpacki, Centre national du cinéma et de l’image animée, MIBAC, Région Ile-de-France, Région Réunion czy EURIMAGES. Gra w nim wielu znakomitych i rozpoznawalnych aktorów (m. in. Franz Rogowski i Robert Więckiewicz).

Scenariusz, autorstwa reżysera, opowiada historię Aleksieja, który przyjeżdża do Paryża z nadzieją dołączenia do Legii Cudzoziemskiej. Aby uzyskać francuski paszport mężczyzna jest gotowy narazić nawet własne życie i zdrowie.

Drugim bohaterem jest Jomo, który w Delcie Nigru walczy z firmami naftowymi, zagrażającymi jego wiosce i życiu jego ludzi. Pewnego dnia, Jomo i jego towarzysze broni uprowadzają dwóch obywateli francuskich. Do akcji wkracza komando Legii Cudzoziemskiej z Aleksiejem na czele. Spotkanie dwóch mężczyzn nie będzie takie, jak oczekiwano. Losy Aleksieja i Jomo połączą się w zadziwiający sposób.

foto: arch. producenta filmu

13-10-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.