REKLAMA

GMINA SANOK. W Raczkowej powstał nowoczesny DPS! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

GMINA SANOK. W Raczkowej powstał nowoczesny DPS! (VIDEO, ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Dobiegła końca budowa Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej w gminie Sanok. Obiekt został również wyposażony w nowoczesny sprzęt. Już niebawem pojawią się w nim pierwsi mieszkańcy. Będą mieli do dyspozycji między innymi 21 komfortowych pokoi, świetlicę, stołówkę oraz kaplicę.

Aktualnie trwa procedura uzyskiwania od wojewody pozwolenia na otwarcie ośrodka. W najbliższych tygodniach kontynuowany będzie nabór pracowników. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 25 osób.

Inwestycja kosztowała ponad 8 mln złotych, z czego 3 mln pozyskano w ramach dofinansowania. Pozostałe środki zabezpieczyła Gmina Sanok we współpracy z radą gminy.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu partnerskiego pn. “Kompleksowa rewitalizacja na terenie MOF Sanok-Lesko”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr VI Spójność Przestrzenna i Społeczna, Działanie 6.3 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Szczegóły w materiale VIDEO.


29-04-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.